Іновації

"Казкова фізщкультура" М. Єфименко

Бондаренко С.І.

2.

Методика оздоровчо-корекційної гімнастики «Богатир» для дітей дошкільного віку Ю. Коржа

Бондаренко С.І.

3.

Формування оздоровчо-ігрової творчості за методикою Н. Гавриш (коректурні таблиці)

Рибалко О.К.

4.

Впровадження технологій LEGO-конструювання в роботу з дітьми дошкільного віку

Лазоренко Л.В.

5.

«Елементарне музикування» за методикою Карла Орфа

Скляр Т.І.

Борисова А.А.

6.

Педагогічна спадщина В. Сухомлинського в морально-естетичному вихованні дітей

Славич К.В.

7.

Нетрадиційні технології малювання в роботі з дошкільниками

Беркут О.В.

8. Мнемотехніка – передова освітня технологія протягом року Кущ Н.В.

«Казкова фізкультура»  М. Єфименка

Суть технології. Проведення фізкультурних занять у формі ігрових дійств. Форма фізичної активності дітей – горизонтальний пластичний балет ("пластик-шоу”), що поєднує музичність, хореографічність, естетичність дійства. Його скорочені програми використовують як фізкультурні хвилинки, паузи, а також як розваги і свята. Ігрова взаємодія з дітьми реалізується в рамках ігрової теми як великої тематичної гри (макрогри), що триває протягом одного чи кількох занять. Спільна мета та сюжетна лінія містить кілька міні-ігор, ігор-вправ.

Формування інформаційно-ігрової творчості за методикою Н. Гавриш (коректурні таблиці)

Суть технології. Коректурні таблиці – це інформаційно-ігрове поле з різною кількістю клітинок (від 9 до 25), заповнених предметними картинками (цифрами або буквами; цифрами і буквами; символами чи знаками, геометричними фігурами). Картинки добирають за змістом тематично. Тематична палітра коректурних таблиць може бути досить широкою. Вона майже не змінюється в різних вікових групах, розширюється лише змістове наповнення та урізноманітнюються зв'язки між елементами теми.
Мета роботи з коректурними таблицями: допомогти дітям усвідомити системність, цілісність реально мінливого світу, підвести до елементарного розуміння загальних законів буття, про взаємозв’язок усього суттєвого. Максимально реалізувати пізнавальну активність дітей під час дослідницької роботи та сприяти формуванню компетентності , активності, ініціативності, креативності, самостійності. Оптимізувати навчально-пізнавальну діяльність завдяки унаочненню послідовності пошуково-орієнтувальних дій. Спонукати дітей творити, обмінюватися думками та міркуваннями, висловлювати свої пропозиції, дивування, милування пов’язані зі сприйманням чогось нового.

«Елементарне музикування» за методикою Карла Орфа

Суть технології. Карл Орф вважав, що головне, чого мають домогтися педагоги, це навчити ди¬тину любити музику.  Задля цього у кожного малюка потрібно розвинути музичні здібності, які у певній мірі є абсолютно в усіх і, зазвичай, проявляються лише тоді, коли дитина виступає не як пасивний слухач, а як творець музики, її активний діяч. Педагоги, залучаючи дітей до активної діяльності, спонукають їх до розкриття своїх мовленнєвих, музичних та танцювальних здібностей.

Педагогічна спадщина В. Сухомлинського в морально-естетичному вихованні дітей

Суть технології. Основоположною у науково-теоретичних працях і практичному досвіді В. Сухомлинського є його філософсько-педагогічна система ідей та поглядів на дитину як на найвищу цінність. Педагогіка В.Сухомлинського - це педагогіка серця, дитиноцентризму й толерантності, яка базується на ідеї наближення навчально-виховного процесу до природи конкретної дитини. Педагог створив таку психолого-педагогічну систему, в якій усе зосереджено навколо дитини-людини, це педагогіка, побудована на утвердженні тієї філософської істини, що освіта, виховання й розвиток людини мають передбачати, передусім, утвердження гармонії розуму й серця. Уроки мислення сприяють розумовому, мовленнєвому, духовному розвитку дошкільнят і вихованню в них ціннісного ставлення до природи. Діти вчаться розуміти й любити її, починають дивитися на неї іншими очима, стають активними її захисниками. Розроблені педагогом основні норми моральної вихованості для дітей ґрунтуються на творчому використанні багатого потенціалу загальнолюдських моральних цінностей і є складовою частиною його цілісної педагогічної системи.

Нетрадиційні техніки малювання в роботі з дошкільниками

Суть технології. Нетрадиційна техніка малювання - це новий напрямок у мистецтві, яке допомагає розвинути дитини всебічно. Нетрадиційна техніка малювання в роботі з дітьми сприяє розвитку дитячої художньої обдарованості. Цю техніку малювання розробляли такі дослідники як: Р.Г. Казакова, Т.І. Сайганова, Е.М. Сєдова, В.Ю. Слєпцова, Т.В. Смагіна, А.А. Фатєєва, Г.Н. Давидова. Вони змогли довести, що ця техніка необхідна для розвитку дошкільника.

Мнемотехніка - передова освітня технологія

Мнемотехніка – це процес засвоєння нової інформації за допомогою спеціальних методів і прийомів. Це нова освітня технологія, що допомагає кожній дитині комфортно та легко здобувати знання у будь-якому віці. Мнемотехніка використовує природні механізми пам'яті мозку і дозволяє повністю контролювати процес запам'ятовування, збереження і пригадування інформації.
     Мнемотехніка допомагає вирішити такі основні навчальні та виховні завдання:
• розширюються творчі можливості дитини, завдяки гармонійній роботі лівої (логіка) і правої (творчість, образне мислення) півкулі головного мозку;
• формується вміння ефективно і самостійно вчитися;
• підвищується самооцінка дитини завдяки результативності у навчанні;
• зменшуються стреси від навчання;
• збільшується навчальна мотивація, а з нею успіхи;
• звільняється час від запам’ятовування для продуктивної та творчої роботи;
• розвиток образної пам’яті допомагає сприймати навколишній світ у всій красі;
• людина стає більш самостійною в інтелектуальній та практичній роботі, а це підвищує її адаптацію у соціумі;
• активізація внутрішніх механізмів  засобами мнемотехнології.