Психологічну службу дошкільного закладу очолює практичний психолог, спеціаліст «вищої» категорії Янголь Галина Яківна.

Основні завдання діяльності практичного психолога умовах дошкільного навчального закладу в  2023-2024 н.  р. визначено такі:

• підготувати  учасників освітнього процесу до навчання у новій українській школі;
  • забезпечити психологічний супровід та підтримку інклюзивній освіті;
  • формувати стресостійкість та життєстійкість у дітей, батьків та педагогів;
  • сприяти адаптації постраждалих внутрішньо переміщених дітей та їх батьків до нових умов проживання та навчання, забезпечити супровід дітей і сімей учасників АТО;
  • активізувати захист прав і свобод дітей, створити безпечне середовище, аби запобігти насильству в закладі та сім’ї.

Основні напрямки роботи

·                     діагностичний;

·                     корекційно-розвиваючий;

·                     консультаційно-просвітницький;

·                     організаційно-методичний.

Сім кроків заохочення позитивної поведінки   Як подолати батьківські страхи перед школою

Обдаровані діти. Які вони?     Прийоми подолання стресу

Поради батькам щодо підготовки дитини до відвідування дитячого садка

Як реагувати на дії вашого малюка?

Друзі! Поряд з вами знаходяться діти.
Важливо поговорити з ними, про те, що відбувається.
Коли говорите - зберігайте спокій. Нехай з дитиною говорить та людина, яка найбільш спокійна.
Варто сказати, що ви відповідально ставитеся до ситуації і зробите все, щоби захистити себе і їх. Армія на варті! Ми готові до відсічі!
Якщо дитина дуже тривожиться, підкріплюємо свої слова про захист і безпеку обіймами. Це для дітей до підліткового віку, підлітки можуть сприймати обійми, як слабкість. Дорослий має демонструвати надійність і спокій.
Важливо обговорювати так звану "цивільну оборону" як в закладах освіти, так і вдома.
Правила для "цивільної оборони":
1. Слухаємо "старшого" - вчителя, батька, маму.
2. Не сперечаємося, слідуємо за тим, хто відповідальний за безпеку в даний час.
3. Домовляємося з рідними про зв'язок на випадок втрати мобільного зв'язку. Де зустрічаємося, де можемо переховуватися.
Зараз будуть доречні:
1. Обійми
2. Гумор
3. Рутинні справи (сумісні)
4. Квадратне дихання (вдихаємо-затримка дихання-видихаємо-затримка дихання)
5. Комп'ютерні ігри (зараз можна!)
6. Пити теплі (не холодні, не гарячі!) напої.
7. Розповідати казки, історії, читати дітям вголос
8. Дітям ставимо мультики, серіали.
9. Готуємо їжу, годуємо смачненьким.
Зберігаємо спокій!
Слава Україні!!!